0 545 860 99 22

Bilgi@Kumbaravan.com

Celil Can'ın Duvarı

Celil Can Anık

Yıldız Teknik Üni.

Kontrol ve Oto. Müh.

4.Sınıf

Etkinlik Bilgileri

 

10 Kasım 2018

DorockXL

İstanbul, Beşiktaş

Pentegram Konseri

Pentagram’ın akustik konserlerinden sonra eski elektrikli versiyonlara dönmesi beni tekrar memnun etti. İlk albümlerden şarkılarla ortamı ısıttıktan sonra konserin ikinci yarısında efsaneleşen Lions in a Cage, Bir, Geçmişin Yükü, Şeytan Bunun Neresinde gibi şarkılarla geçti ve harika bir kapanış yaptılar. Murat İlkan, Ogün Sanlısoy ve Gökalp Ergen’nin sırayla sahneye çıkması ve şarkıları söylemeleri grubun büyüklüğünü yine gösterdi. Pentagram şüphesiz Türkiye’nin en iyi heavy metal grubu, dünyanın da sayılı heavy metal gruplarından biri. Bu tarz müzik yaparak öyle bir mekanı doldurabilmesi zaten bunun göstergesi diyebilirim. Konserden mutsuz ayrılan olduğunu sanmıyorum.

              Dorock XL Beşiktaş’a ilk defa gitmiş olmama rağmen gerçekten beğendim. Konser alanı gayet geniş ve hem sigara içilmiyor olması hem de iyi havalandırma sayesinde ferah bir havaya sahipti. Tuvaletler o boyutta bir mekan için yeterliydi. Işıklar ve görsel efektlerin iyi olduğunu söyleyebilirim, ama ses ortalamaydı. Konserin yarım saat kadar geç başlaması ve konserin bitiminden sonra herkes dışarı çıkmaya çalışırken garsonların o kalabalıkta masa taşımaya çalışması dışında olumsuz bir yorumda bulunmak mümkün değil. Geç başlamak da hemen her konserin standardı sanıyorum. Fiyatlar konser mekanlarına kıyasla uygun denebilir. Genel olarak konser alanını ve etkinliği beğendiğimi söyleyebilirim. Konserden yorgun ama mutlu bir şekilde ayrıldım. Umarım hem mekan hem Pentagram bu kadar iyi olmaya devam ederler. Ayrıca Dorock’a ve Kumbaravan’a burs için tekrar teşekkürler. :)

Etkinlik Bilgileri

 

28 Kasım 2018

SATTAS Konseri

DorockXL, İstanbul, Beşiktaş

Kumbaravan bursu sayesinde gittiğim ikinci konser! Türkçe reggae müzik! Sattas ülkemizin ‘farklı’ müzik yapan gruplarından. Sahneye çıktıkları anda hem grubun büyüklüğü hem de kullanılan müzik aletleri ve reggae yapıyor olmaları farklılıklarını sahneye çıktıkları ilk andan itibaren hissettiriyor. Yol üstünden geçerken uğrayıp ‘Şöyle bir konser varmış, dinlesek mi?’ diyen biri olsa bile o hissi yaşayacaktır.

          Konser yağmurlu bir İstanbul gecesinde gerçekleşti. Mekanın merkezi konumu ve toplu taşımaya yakınlığı burada kurtarıcı oldu ve sadece biraz ıslanarak konsere gelmeyi başardım. Bu yaz Sattas’ı bir festivalde öğle sıcağında dinlemiştim, bu sefer yağmurlu bir günde. İnanıyorum bir sonrakinde ortasını bulacağız. :) Tekrar konsere dönecek olursam, konserin sakin başladığını söyleyebilirim. Ama şarkılar geçtikçe hareketlendik ve konserin sonlarında neredeyse hepimiz sahnenin önünde dans ediyorduk. Mutluluk veren Reggae ritimleri hepimizi sarmıştı. Sattas kendi şarkılarının ve bildiğimiz coverlarının yanı sıra benim ilk kez dinlediğim farklı şarkılar da çaldı. Performans müzikal olarak harikaydı, aralarındaki uyum hayranlık vericiydi. Gerçekten eğlenceli bir gece oldu.

          Mekana ikinci gidişimde yine olumlu hislerle ayrıldım. Çalışanlar çok yardımsever ve kibardı. Ortam yine ferah, ses ve ışıklar iyiydi. Konserin belirtilen saatten kabul edilebilir bir gecikmeyle başlaması problem değildi. Sattas’a doyamadım, sanki konser biraz erken bitti gibi hissettim. Neyse ki ‘Bir daha!’ tezahüratlarımızı kırmayıp geri geldiler. Dip not olarak reggae müziğin Dünya Kültür Mirası Listesi’ne yeni girdiğini eklemeliyim, süpersin reggae!

          Bu bursu biz öğrencilere sağlayan Kumbaravan ailesine, kaliteli müziğe ve bizlere ev sahipliği yapan DorockXL Beşiktaş’a ve ‘özgür ülkemin özgür reggae grubu’ Sattas’a teşekkür ederim. :)

Kumbaravan

Sosyal Girişimler

İletişim

0 545 860 99 22

Bilgi@Kumbaravan.com

© 2018 Kumbaravan, tüm hakları saklıdır.