0 545 860 99 22

Bilgi@Kumbaravan.com

Sema Nur'un Duvarı

Sema Nur Altun

Gazi Üniversitesi

Özel Eğ. Öğrt.

3.Sınıf

Etkinlik Bilgileri

 

10 Kasım 2018

Perde Sanat Tiyatrosu - Rulet

Fade Sahne - Ankara

 

Nazi rüyasının çok ağır sonuçlarından sadece birini ele almış, savaşın içinde  büyük devletlerin büyük rüyalarını gerçekleştirmek için çalışan insanların ödediği bedelleri ve acıları anlatan bir oyun. Savaş? Ne için? Kimin için?

 

Oyunun ardından bu cümleler belirdi içimde. Küçük bir kafenin, küçük denebilecek  sahnesinde perdelendi , bu sebeple  ilk anda derinden etkilemedi beni fakat kalabalık ortamlara göre daha sakin ve samimi bir ortam vardı diyebilirim. Oyuncu kadrosu üç kişiydi ve oyuncuların performansı gayet başarılıydı. Efektler ve seslendirmeler etkili kullanılmıştı. Nitekim; bu sayede korkuyu içimde hissettim.

 

Güzel bir oyundu fakat daha heyecanlı olabilirdi diyorum çünkü zaman zaman sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Salondaki gözlemlerimin de bunu desteklediğini düşünüyorum çünkü oyuncuların selam verdiği sırada keskin ve istikrarlı bir alkış yoktu.

 

Oyun  hakkında ki düşüncelerim kısaca bunlar. Bu oyunu izleme fırsatı bulduğum için mutluyum. Dram türünün hakkını verdiğini düşünüyorum.

Kumbaravan

Sosyal Girişimler

İletişim

0 545 860 99 22

Bilgi@Kumbaravan.com

© 2018 Kumbaravan, tüm hakları saklıdır.