Menü Kapat

Sahnelerden

Konserlerden

Kitap Gönderileri

Nedir?

Bilmeniz Gerekenler

 1. Sadece üniversite öğrencilerine yönelik bir programdır ve üniversite öğrencilerinin tamamını kapsamaktadır. ( Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Örgün Öğretim, İkinci Öğretim )
 2. ÜniKumbaravan üyeliği, tüm üniversitelerimizde yer alan öğrenciler için tek tip olması için E-Devlet uygulamasından; güncel tarihli ve aktif öğrenci olarak belirtilmesiyle koşuluyla kabul edilmektedir.
 3. RT-ReTweet yapanlar arasından, (kilitli hesaplar twitter kuralları gereği gözükmemektedir) tamamen rastlantısal olarak, daha önce hiç etkinliğe katılmamış öğrencilere öncelik verilerek seçilmektedir. RT-ReTweet uygulaması, kültür sanat kurumlarının ürün ve hizmetlerinin tanıtımına destek olmak için uygulanmaktadır, eğer bir kültür sanat kurumu etkinliğine katılmak istiyor ya da bir kitap okumak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. RT’den kazanmak için beklemenize gerek yoktur, ÜniKumbaravan çekiliş, kura ve benzeri bir uygulama olmaksızın seyirici hazırlama, yetiştirme ve geliştirme programıdır
 4. Duyurularımızda belirtilen çift bilet, sadece üniversite öğrencilerinin, üniversite öğrencileri arkadaşlarıyla kullanımı içindir. Üniversite öğrencisi olmayan bireylerin kullanmasına imkan sağlanamamaktadır.
 5. Kazanan öğrencilere DM atılarak bilgi verilmekte, kazanan öğrenciler biletlerini kullanmadıklarında, #DevredenBilet olarak tekrar duyurulmaktadır. Katılmak isteyen ilk öğrenciye bilet ya da biletlerde verilmekte ve #DevredenBilet duyurusu da silinmektedir.
 6. Kazanan kişinin bir saat içinde Twitter’dan iletişime geçilmemesi durumunda yeniden kazanan belirlenecektir.
 7.  Kazanılan Bilet & Kitap üçüncü kişilere bizim aracılığımızla devredilecek kişi öğrenci ise devredilebilir.
 8.  Kazanan kişi e-devletten aldığı güncel öğrenci belgesiyle, kültür sanat kurumuna ait biletini etkinliğin gişesinden almalıdır.
 9.  Kazanılan Bilet & Kitap, kazanan kişi tarafından satışı yapılması doğrultusunda ÜniKumbaravan’ın maddi ve manevi hiç bir şekilde sorumluluğu olmamakla birlikte, etkinlik sahibi yasal haklarını ve tazminini ilgili kişiden talep etmekte özgürdür.
 10.  Kazanılan Bilet & Kitap yeniden çekiliş ve benzeri ilanlar ile tekrar yayınlanamaz, kuraya konu olamaz.
 11.  Kitap kurasını kazanan arkadaşlarımız için, şuan kargo sponsorumuz olmaması nedeniyle PTT kitap gönderimi  3 Lira kampanyasından yararlanmaktayız. Kitap adetleri fazla olduğundan dolayı karşı ödemeli olarak gönderebiliyoruz.

Eğitim Sanat Gişesi

1 Etkinlikte 1 Bilet

Kitap 10 Lira

*Daha önce okunmuş

Kumbaraya At !

#KumbarayaBiletAt

Örnek;

#KumbarayaKitapAt

Örnek;

#OkunsunKitaplar

 

1- Okuduğunuz ya da okumaya fırsat bulamadığınız kitaplarınızı bizimle iletişime geçerek fotoğraflarını gönderebilirsiniz.

2- Kura ile belirlenecek arkadaşlarımıza ulaştırmak üzere duyuru çıkacağız.

3- Kitaplarınızı 1 kg ‘a kadar PTT Kargo tüm illere 3 Lira’ya taşıyor. Gönderiler karşı ödemeli olarak gönderiliyor.

 4- Özellikle sınavlara hazırlık kitapları dahil her okunası kitabınızı paylaşmanızı dileriz.

Örnek;

Alara Harmankaya

Ne demis Amos Bronson Alcott  “Ümitle açılıp kazançla kapanan bir kitap, iyi bir kitaptır”. Unikumbaravan da her bilinçli kitap okuyan bireyi kazançlı kılmak için ümitle bekleyenlere destek olmak için bir hareket başlatmış. Ne güzeldir ki bende bu faydalı #OkunsunKitaplar hareketine dahil oldum ve gurur duyuyorum. İlk başlarda amacım sadece kitap almak olsa da, daha aldığım kitabı bitirmeden evdekileri bu hareket aracılığıyla göndermeyi düşündüğüm doğrudur. Kitabı bana gönderen bir başka değerli okurseverden alınan küçük bir not, sadece saniyelik bir gülümsemeye değil büyük bir dostluğa bile yol açabilir. Kitap okuyun, bencil bir okur asla olmayın ve paylaşın. Kitap paylaştıkça güzeldir; bir sayfayı okurken “Acaba benden önce okuyan kişi burayı okurken ne hissetti? Neredeydi bu sayfayı okurken? Acaba ben bu kitabı okuma şansına kavuşmuş kaçıncı kişiyim?” diye düşünmekten alıkoyamamak kadar güzeldir.

Bu denli paylaşımı amaçlayan Unikumbaravan iyi ki varsın !

Paylaşsın İnsanlar, Çevrilsin Sayfalar, Okunsun Kitaplar !

“Kitap zekayı kibarlaştırır. Hassasiyetimizle düşüncemizi ancak kendi içimizde, zihni hayatımızın derinliklerinde geliştirebilir ama zekanın tavırlarını efendileştirmek için okumak zorundayız” der Cemil Meriç. Kitaptır insanı eğiten, olgunlaştıran, düşündüren, insanı kâmil insan yapan. Kimilerimiz için tutamaktır kitaplar, tıpkı otobüsteki gibi. Hayat yolculuğumuzda destek aldığımız unsurlar; kitap sevgisi, “Ana ; Kardeş ; Yar” sevgisi gibidir, yeter ki zamanı geldiğinde uyandırılabilsin. İnsanın ruhunu yontan, doygunluğa ulaştıran şeylerdir kitaplar ama günümüz endüstri dünyasında maliyetinin 3-4 katına satılan, yayınevleri tarafından sayfalarındaki her sözcüğe kuruş, lira gözüyle bakılan kitaplar, kazanç kapısı olarak görüldüğü için biz öğrencilerin kültürel kitaplara sahip olmasını, ulaşmasını zorlaştırmaktadır. Böyle bir süreçte her zaman üniversitelinin yanında olan @unikumbaravan, #OkunsunKitaplar hareketini başlatıp öğrencileri okumaya, kitaplarını paylaşmaya davet etmektedir. Test kitaplarının edebi eserlerden daha fazla satıldığı ülkemizde; empati yoksunu, makineleşmiş, sistematikleşmiş bireyler olmaktansa gelin okuyalım, okutalım, paylaşalım. Okunsun Kitaplar hareketine destek olalım. Kültür ve Sanat, insanı insan yapacak. Yaşasın Kültür ve Sanat, Yaşasın Üniversiteli!

Süleyman Çelik

Emrullah Uğur

Shakespeare, Gorki, Tolstoy, Dostoyevski ve binlerce belleğimizde yer etmiş olan yazarlar, bugüne ulaştırmamız gereken kitaplarını bizlere bağışladılar. Ulaştırmamız gereken diyorum çünkü insanoğlu bu kitapları sevmeseydi şu an günümüzde yer edinemeyeceklerdi ve biz tüm bu yazarların kitaplarından mahrum kalacaktık. Hepsinden birer örnek vermek çok isterdim fakat yazı uzadıkça uzar. Bu saydığım ve sayamadığım binlerce yazarın kitapları her zaman yol gösterici olmuştur. Ülkemizde kitap okuma oranını hepimiz biliyoruz. Burada sayısal verilerden, ne kadar kitap okuma alışkanlığı azalan bir toplum olduğumuza dem vurmayacağım. Burada asıl amaç bir çözüm bulmak. Bir şeyleri gerçekten layıkıyla yapabilmek. “Okunsun Kitaplar” dendiği zaman sadece kitabın gerçekten okunması gereken bir araç olduğundan bahsetmiyoruz. Evet, kitap kapaklı ve içinde sayfaları olan bir araç teorik anlamda bakıldığında fakat kitapların bizlere verdiği çok başka anlamlar mevcut. Okumak; hissetmek, duymak, hayal etmek, başka bir evrene yolculu, sessizlik, yalnızlık, mutluluk, hüzün, arkadaşlık, aşktır kitaplar, daha sayamayacağım binlerce duyguya öncülük eder ve amaç haline gelir.

 

Kitap okumak en çirkin insanı bile güzelleştirir derler. ÜniKumbaravan’da #OkunsunKitaplar hareketiyle güzelliği yayıyor.

Bu hareketten bir kitap kazanmadım henüz ama zaten sadece okuyacağım kitaplara katılmayı tercih ediyorum. Benim katkım daha çok kitap göndermek oldu. Elimden çıkarmak istemeyeceğim 4 – 5 kitabım vardır, bunlar dışındakilerin kitaplıkta tozlanmasının bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Özellikle etrafta benim gibi kitap almaya çoğunlukla parası kalmayan öğrenciler varken. Şimdiye kadar 7 kitap gönderdim ama sanıyorum bu ayın sonunda ona bir 10-15 daha eklenecek. 🙂 İnsanların kitapları aldığındaki mutluluğu bile çok büyük bir şey aslında. Benim için en azından. Ayrıca ÜniKumbaravan çalışması en kolay, en tatlı, en eğlenceli Sosyal Girişimlerden biri. Sosyal Medya sorumluları da gerçekten işinin ehli diyebilirim. İyi ki var ÜniKumbaravan, var olsunlar. Ama bu hareket sadece benimle veya kitap alanlarla yürümez. Herkes aldığı kadar kitabı da paylaşsa çok güzel memleket oluruz aslında 🙂 Teşekkürler ÜniKumbaravan, seviliyorsunuz. 🙂

Sezgi İrem Yurdalan

Ebrar Efkan Bilgiç

 

 

Twitter’da beni takip etmesiyle beraber haberdar olduğum UniKumbaravan, kültür ve sanat alanında eksik kaldığımız noktaları tamamlamak için emek sarf etmesini çok beğendim. Üniversitedeki ilk yılımda set halinde aldığım ama sonraları ilgimi çekmeyen bu kitapları,bir köy okuluna bağışlamak üzere kutulamıştım. Ancak o köy okulunun kitap eksiği kapandığı için 2 senedir kutuyu hiç açmadım. Geçenlerde #OkusunKitaplar hashtagini görünce projeye destek olmayı düşündüm ve o kutudaki kitapları öğrenci arkadaşlarıma armağan etmek istedim. Şuan bir roman yazıyorum. Beni yazmaya sevk eden olgunun başlangıcı ise arkadaşımın önerisiyle okuduğum bir kitap oldu. “Bir kitap bir hayat değiştirir” cümlesini şimdilerde anlıyorum.

Umarım okuyacağınız kitaplar sizde de kıvılcımlara yol açar.

#KumbarayaBirŞeyAt

 

1- Kültür ve Sanatla ilgili; Üniversite Öğrencilerinin kültür ve sanat bilgisini

     arttıracağını düşündüğünüz, uygun gördüğünüz her şeyi paylaşabilirsiniz

     ( Resim, Heykel, Plak, Kitap, Eşya, Kostüm, Aksesuar ve benzeri) bizimle       iletişime geçerek fotoğraflarınız gönderebilirsiniz.

 2- Kura ile belirlenecek arkadaşlarımıza ulaştırmak üzere duyuru çıkacağız.

 3- Kazanan arkadaşımız açıklanarak gönderim yapılacak..

#TanışmaBileti

 

 

1- Hayatınızda hiç tiyatroya gitme fırsatınız olmadıysa, gidemediyseniz,

 

2- Siz değil ama tanıdığınız bir arkadaşınız hiç Tiyatroya gidememiş ise,

 

3- Bizimle Twitter üzerinden iletişime geçmenizi rica ederiz, neden mi ?

 

Çünkü #TanışmaBileti ‘niz bizden !

#TanışmaKitabı

 

1- Hayatınızda hiç Kitap okuma fırsatınız olmadıysa, okuyamadıysanız,

 

2- Siz değil ama tanıdığınız bir arkadaşınız hiç Kitap okuyamamışsa,

 

3- Bizimle Twitter üzerinden iletişime geçmenizi rica ederiz, neden mi ?

 

Çünkü #TanışmaKitabı ‘nız bizden !

Anketler

Anket yapmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz