Menü Kapat

Pinhani

Pinhani

Herkesin hayatında yeri olan bazı şarkılar vardır ya Pinhani de benim hayatımda yeri olan şarkıların sahibi. Bu açıdan baktığım zaman Kumbaravan’a büyük bir teşekkür borçluyum.

Çokça konsere gittim ama hayatımda izlediğim en iyi konserlerdendi diyebilirim. Pinhani grubu sanki o sahne için yaratılmış gibi doldurdu sahneyi. Doğru şarkı seçilmesi, grubun hissederek söylemesi, bizlerle göz teması kurması konseri DorockXL’nin dışına taşırdı. Üzerinden 2 gün geçmesine rağmen hala Pinhani dinliyorum ve sanırım bir süre daha dinleyeceğim. Işıklandırmasının göz yorması ve çalışanlarının sürekli önümüzden geçmesi dışında DorockXL’yi beğendiğimi, alanın büyüklüğü ve konumu açısından harika bir seçim olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.  Beklenilenin ötesinde bir konserdi. Yarım saat kadar geç başlamasını ve saatlerce ayakta kalmamızı unutturacak kadar güzeldi. Enstrümanlara hakimiyet hayranlık uyandıracak düzeydeydi. Özellikle Sinan Kaynakçı bir müzik aletinden diğerine oradan da şarkıya koşuştururken hatasız ve ustaca ama bir o kadar da mütevaziydi ki… Öylesine samimi ve bizdendi ki böyle sanatçılara olan özlemimizi giderdi. Sayamadım kaç enstrüman dinledik: gitar, saksafon, kemençe, davul… Ve yine enstrümandan sayılabilecek harika ıslıklar. Gözlerimizi dolduran, tebessüm ettiren, 3 dakikalık şarkı ile 3 yıl öncesine götüren ya da 3 yıl sonrasının hayalini kurduran, dans ettiren, halay çektiren harika bir konserdi. Pinhani’nin canlı performansının stüdyo performansından ne kadar iyi olduğunu açıkça görebildik ve o yumuşak, içten ses tonuyla birkaç saatliğine her şeyi unuttuk. Özellikle “Zor Günler”i dinlerken öğrencilik hayatının verdiği geçim sıkıntısı, aşk acıları, dersler, aileyle ve arkadaşlarla olan problemler geldi aklımıza, gözlerimiz doldu, kendimizi sorguladık belki de ders çıkardık o birkaç dakika içerisinde… Benim için eğlenmenin dışında da getirisi olan, harika bir etkinlikti.

Bu konsere gitme imkanı sağlayan BursKumbaravan’a, konseri güzelleştiren DorockXL’a kocaman kocaman teşekkür ediyorum. Pinhani’ye de sevgilerle!

Diğer İlgili Yazılar

Bir cevap yazın