0 545 860 99 22

Bilgi@Kumbaravan.com

Tiyatrolardan ;

Konserlerden ;

Kitap Gönderilerinden ;

Nedir?

Nasıl?

Sosyal Girişimci

Şivan Adalı

BursKumbaravan,"Sürdürülebilirlik" bakış açısıyla kurduğum sosyal bir girişimdir.

Ülkemizde, Kültür & Sanatın gelişmesiyle, daha çok öğrencinin Kültür & Sanatla buluşmasıyla, millet olarak kalkınabileceğimize inanıyorum. Gelen talepler doğrultusunda büyüme kararı alarak, öğrenciler ve öğrencileri destekleyen kişi ve kurumlar arasında bir köprü oluşturmanın uygun olacağını düşündüm. Tüm yapılanma sürecini, öğrencilere ve onlara burs sağlayacak kişi ve kurumlara danışarak geçirdik, dinledik, öğrendik, içselleştirdik ve uyguluyoruz. BursKumbaravan'ın  öğrencilere sunduğu en önemli ve hep var olacak özellikleri;

öğrencilere 'Eşit' olacağız ve onlarla 'İletişim' kuracağız, sordukları her soruya, dile getirdikleri her duygu ve düşünceye kulak vereceğiz, onları mantık ve doğruluk çerçevesinde, ikna olmaları üzerine açıklama yapacağız.

Bu bağlamda onlardan beklentimiz önce bizimle iletişim kurup, bir cevap aldıktan sonra yargıya varmaları olacaktır.

Destekçilere 'Şeffaf' olacağız, burs verdikleri tüm bursiyerlerin durumlarını ve diğer tüm süreçleri online olarak sürekli takip ve kontrol edebilecekler. 'Güven istenmez, verilir' prensibi ile hareket ediyoruz ve tüm süreçleri geliştiriyoruz.

Burs Vermek İstiyorum

Gelişmelerden haberdar olmanız için sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla bizi takip etmenizi rica ediyoruz ;

Instagram'da Takip;

Twitter'da Takip;

Daha fazla öğrencinin burs alabilmesi için ve öğrencilere burs vermek isteyen daha fazla kişiye

ulaşmak adına, sizden yalnızca "Bir Tweet" atarak desteğinizi rica ediyoruz;

  BİLMENİZ GEREKENLER

1-  Burs Kumbaravan aracılığıyla, YÖK - Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı okullarda öğretim hayatına devam eden ve öğrenciliğini E-Devlet üzerinden aldığı güncel öğrenci belgesiyle belgeleyen, maddi imkanı 'Bilet' ve 'Kitap' almaya yetersiz olan üniversite öğrencilerine

 #KültürSanatBursu verebilirsiniz. ( Anaokulu, İlköğretim, Lise, Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora )

2- Sağlanan burslar nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp, 'Bilet' ve 'Kitap' tan oluşmaktadır.

3- Aşağıda burslar bölümünden seçeceğiniz dilediğiniz sayıda bursu ya da bursları, dilediğiniz sayıda öğrenciye bizim aracılığımızla ulaştırabilirsiniz. Burs atamaları öğrenci talep ve isteklerine göre 'Eşitlik' ilkesi gereği tamamen rastlantısal olarak yapılmaktadır. Burs ya da burslar satın almanız doğrultusunda size verilen 'Referans Numarası' ile 'Bursiyerler' bölümümüzde bursunuzu hangi öğrencinin aldığını görebilirsiniz. Bursiyer bölümünde burs ya da burslarınızı alan öğrenci ya da öğrencilerin, 'Burs Koşullarını yerine getirip getirmediğini yine 'Bursiyer' bölümünden takip edebilir, gözlemleyebilirsiniz.

Vereceğiniz bursun sürdürülebilirliği için koşullar şöyledir ;

A- Bursiyer, kendisine sağlanan burs sonucu elde edilen, 'Bilet' ile, izleyeceği 'Film', 'Konser' ya da 'Tiyatro Oyunu' na ait duygu ve düşüncelerini, kazandığı kültür sanat tecrübesini; etkinlikte çekilen bir fotoğrafı ile birlikte, etkinliği takip eden 3 gün içerisinde bize göndermesi gerekmektedir.  Etkinlik ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazısını 'Bursiyerler' bölümünde yer alacak profilinde takip edilebileceksiniz, gözlemleyebileceksiniz.  Ayrıca #KültürSanatDuvarı  olarak faaliyet gösteren Kumbaravan.com 'da eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak etkinlik sahipleriyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

B- Bursiyer, kendisine sağlanan burs sonucu elde edilen, 'Kitap' ı teslim aldıktan sonra 10 gün içinde okumasını, 'Kitap' a ait duygu ve düşüncelerini, kazandığı kültür sanat tecrübesini, bir fotoğrafı ile birlikte, 10 gün içinde bize göndermesi gerekmektedir. Kitap ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazısını 'Bursiyerler' bölümünde yer alacak profilinizde takip edilebileceksiniz, gözlemleyebileceksiniz, ayrıca #KültürSanatDuvarı olarak faaliyet gösteren Kumbaravan.com 'da eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak -hayatta ise- yazarıyla, yayıneviyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

4 BursKumbaravan, bursiyerlerin iletişimi ve gerekli prosedürleri düzenli, sağlıklı bir şekilde sağlamaması durumda; burs veren kişi ve kurumun onayına, bilgisine ihtiyaç duymaksızın, burslarının kesilmesini ve başka bir öğrenciye aktarılmasını ve benzeri tüm hakları her daim saklı tutar. Burs veren kişi ve kurumun verdiği tüm 'Bilet' ve 'Kitap' lar her koşul ve şartta öğrencilere kullandırılacak olup verilen referans numarası ile her daim takibi ve gözlemlenmesi mümkündür.

5- Sağladığınız, satın aldığınız tüm burslar, tamamen karşılıksız olup, Burs Kumbaravan ve/veya sizin, bursiyerlerden geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü ve benzeri hakkı hiç bir koşul ve şartta bulunmamaktadır. Ancak isterlerse bursiyerlerin; Burs Kumbaravan sosyal projelerinde yer alması tercih edilir. Eğer sizin önereceğiniz bir sosyal proje var ise, bu projeler tüm bursiyerlere duyuru olarak yayınlanabilecektir, bursiyerler isterlerse bu projelerde yer alabilirler.

6- Sağladığınız burs ya da burslar, 'Burs Verenler' bölümünde oluşturacağımız profiliniz ile bursiyerlerinizi ayrıca takip ve gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz. Söz konusu profili tüzel kişilik ya da kurumunuzun adına olabileceği gibi, merhum, ebediyete göç etmiş bir kişi adına da olabilir. Gerçek kişi adına böyle bir profil açılması söz konusu değildir.

Profilde; merhum kişi ise adı ve soyadı, mesleği ve benzeri belirtilmek istenen bilgi ve merhum adına neden burs sağlandığında dair bir niyet yazısı yer alacaktır. kurum ise;  bir kurum logo görseli, kurum bilgileri ve neden burs sağlandığında dair bir niyet yazısı yer alacaktır.

7- Bazı burslarda özel olarak istenilen bir kriter olabilir, bu kriterler bursların altında * işareti ile belirtilmektedir.

8- Bursiyer seçimlerinde, OkulKumbaravan ve UniKumbaravan sosyal girişimlerinde de olduğu gibi kesinlikle 'Eşitlik' ilkesi esastır.

Süreçler, Kumbarava.com/burs.html ve @BursKumbaravan twitter hesabı üzerinden tüm paydaşların -öğrencilerin, etkinlik sahiplerinin, yayınevlerinin, burs sağlayan kişi ve kurumların- görebileceği, düzenli takip ve kontrol edebileceği şekilde şeffaf olarak yayınlanır.

9- Adaylar, bir burs paketi seçerek başvuru yapabilirler ve sadece bir burs almaya hak kazanabilirler.

10- Tüm burslar Kumbaravan.com aracılığı ile tarafınızca satın alınmakta olup, alt markası olan tüm sosyal girişimlere aracı olmaktadır, bu bağlamda gelecekte diğer bir çok kurumla çalışılması planlanmaktadır. Kumbaravan.com'dan satın alacağınız tüm burs ya da burslar, Burs.Kumbaravan.com'a aktarılacak olup satın aldığınız 'Bilet' ya da 'Kitap' ların sizin tarafınızdan kullanılması imkanı yoktur. Bursları oluşturan 'Bilet' ve 'Kitap'lar, etkinlik sahipleri ve yayınevleri desteğiyle sadece burs amacıyla satın alınacağı ve kullanılacağı garantisi  doğrultusunda en düşük fiyat ile öğrencilere sağlanmaktadır.

11- Burs kazanan adaylar; Burs sağlandığı anda haberdar edilirler.

12- Bursiyerler, burs özelinde bir kriter olmaması dahilinde, izlemek istedikleri filmleri, tiyatro oyunlarını, okumak istedikleri kitabı, gitmek istedikleri konseri, mevcut süre zarfında kendileri seçeceklerdir. Bu durumun istisnası, sizin kendi bursunuzu oluşturup öğrenci arkadaşlara sağlamak isterseniz, oluşturacağınız bursun şartlarını belirledikten sonra öğrenci arkadaşlara sunabiliriz.

13- Sosyal Girişim olarak sürdürülebilir olmak adına, sadece gider ve masrafların karşılanması adına aylık burslara; bir bilet bedeli & bir kitap bedeli eklenmiştir. Bu sayede hizmet kalitesi düşmeksizin faaliyete devam edilebileceği hesaplanarak belirlenmiştir.

Burslar 8 Aylık Tam Burs olarak sağlanabilmektedir.

14- Bu web sayfasında yer alan 'Nedir?' - 'Nasıl?' bölümlerini ve 'Burs Vermek İstiyorum' bölümlerinde yer alan maddelerin, yazıların tamamını, okuduysanız; aşağıda yer alan burs ya da bursları seçip satın alarak bizim rastlantısal olarak seçeceğimiz öğrenci ya da öğrencilere burs sağlayabilirsiniz. Adaylar bölümünde yer alan burs bekleyen adaylara istedikleri bursu sağlayabilirsiniz. Her iki şekilde de sağladığınız bursları 'Bursiyerler' bölümünde burs ya da burslar satın aldığınızda size verilen referans numarası ile takip edebilir, gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz 'Burs Verenler' bölümünde kurumunuz ya da merhum, ebediyete göç etmiş bir kişi adına da profil oluşturarak oradan da takip edip gözlemleyebilirsiniz.

15- Burs ya da burslar satın almanız sonrası tüm işlemler online ve otomatik olarak yapılmaktadır. Süreç hakkında bilgi almak isterseniz, soru, sorun, öneri ve görüşleriniz için; Bilgi@Kumbaravan.com e-posta adresi ile, 0 545 860 99 22 numaralı telefon ve WhatsApp hattı ile bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Burslar

2.Sanat Müzik Bursu

Konser için;   Ayda 1 Bilet

3.Sanat Tiyatro Bursu

Oyun için;   Ayda 1 Bilet

5.Sanat Edebiyat Bursu

Okumak için;   Ayda 1 Kitap

7.Sanat Sinema Bursu

Film için;   Ayda 1 Bilet